V letech 1996-8 se používaly technologicky odlišně vyrobené směrovky, které rychle korodovaly a životnost byla mimořádně krátká. Důsledkem byla následná nucená výměna v podstatě všech směrovek po celé zemi s těmito daty výroby.
—————
Fotografie zachycuje správně označkované křížení cest. První značka je značkou naváděcí (informuje o následujícím směru trasy), druhá značka je značkou potvrzovací (potvrzuje správnost nového směru). Důvodem proč se takto označují rozcestí je, aby i při případném zániku jednoho z objektů nesoucích...
—————
Směrnice značkování zahrnují i tzv. dvojšipku, ovšem v terénu na ni narazíte velmi zřídka.
—————
I když i nedbale namalovaný tvar splní svůj účel, je estetické provedení každé značky velmi žádoucí. K preciznímu zhotovení je nutná nejenom zkušenost a cvik, ale i pečlivost značkařů.
—————
Dříve směrovky a tabulky na některých dřevinách zarůstaly dřevní hmotou. Jejich výměna nebo demontáž pak byly v podstatě neproveditelné. Proto se v současné době uchycení provádí na dřevěných lištách.
—————
Jednou z možností, jak řešit situace, kdy se v okolí nenachází žádné vhodné objekty pro umístění značky, je použití doplňkové směrovky informující o dalším průběhu trasy.
—————
Na společných úsecích tras různých vedoucích barev se lze setkat s dočasným nahrazením barvy písmenem: Č-červená, M-modrá, Z-zelená, ŽL-žlutá (nikoliv pouze Ž, aby nedošlo k případné záměně se zelenou).
—————
Příklad uchycení informačních prvků na dřevěných lištách. Tento způsob eliminuje případné zarůstání do kmenu a snižuje míru zatékání pryskyřice na plochy směrovek a tabulek.
—————
Majitelé soukromých pozemků velmi často značky zničí, místo aby se s příslušným obvodem dohodli a značkaři tak mohli provést přeložení trasy, včetně odborného zneplatnění původního úseku.
—————
U této tvarové značky se často mylně uvádí, že se jedná o odbočku k hradu, ve skutečnosti jde o odbočku ke zřícenině hradu, tvrze nebo jiné památky. Pro odbočku k zámku či hradu se používá odbočka k významnému objektu ve tvaru stylizovaného pomníčku.